facebook niska samoocena ego damszo

Czy Facebook to dobre miejsce dla ludzi z niską samooceną?

Facebook to nienajlepsze miejsce dla ludzi z niskim poczuciem własnej wartości.

W teorii Facebook powinien być idealnym miejscem dla ludzi z niską samooceną. W takim miejscu powinni czuć pewnego rodzaju połączenie z innymi, poczucie przynależności do osób, które mają w kręgu swoich znajomych.

Jak jest naprawdę?

W praktyce jednak osoby posiadające niskie poczucie własnej wartości bombardują swoich przyjaciół negatywnymi rzeczami na temat swojego życia co sprawia, że mogą być mniej lubiani i akceptowani przez swoich znajomych. To pokazuje badanie, które ukazało się już kilka lat temu w czasopiśmie „Psychological Science”.

Amanda Forest i Joanne Wood zajmują się szeroko pojętą samooceną oraz tym jak wpływa ona na emocje, które pokazują ludzie.

W jednym z badań wcześniej wspomniani, zapytali studentów co sądzą o Fejsbuku. Ludzie z niską samooceną uważają częściej, że Facebook daje możliwość tworzenia relacji z innymi ludźmi i traktują je jako bezpieczne miejsce, które zmniejsza ryzyko niezręcznych sytuacji społecznych.

Forest i Wood dowiedzieli się także, że ludzie z niższym poczuciem własnej wartości otrzymują więcej odpowiedzi od ich przyjaciół, których znają także w realnym świecie, na posty, które są postrzegane jako wysoce pozytywne w porównaniu do tych mniej pozytywnych. U ludzi z wysoką samooceną jest dokładnie odwrotnie.

Oceń artykuł!

Średnia ocena / 5. Licznik głosów:

Wspomóż serwis razem z Ceneo.pl!

Jeśli uważasz, że na tym blogu znajdują się pomocne i wartościowe dla Ciebie artykuły to możesz pomóc w jego rozwoju:

  1. Kliknij w link znajdujący się poniżej (nastąpi przeniesienie na stronę Ceneo.pl.
  2. Kliknij w jakikolwiek produkt, który w jakiś sposób Cię zainteresował.klikając w jakikolwiek produkt (najlepiej taki, który w jakiś sposób Cię zainteresował).
  3. Kliknij na ofertę jednego ze sklepów oferujący wybrany produkt.

Po wykonaniu (i tylko wtedy) tych trzech, prostych krokówja otrzymam 0,26 zł na rozwój serwisu, aby dostarczać jeszcze lepsze treści (a Ty może coś czego Ci brakowało :))

Utrzymanie serwisu i tworzenie treści kosztuje czas i pieniądze. Nie chciałem umieszczać tutaj żadnych wszędobylskich reklam dlatego uważam to za najlepszy i najmniej inwazyjny sposób :)

Ciebie to nic nie kosztuje a ja dzięki temu mogę tworzyć nowe, lepsze i bardziej prawdziwe treści jeszcze lepszej jakości w dzisiejszym "fake newsowym" świecie.

Wspomóż serwis razem z Ceneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *